piątek, 16 września 2016

Szamba betonowe fakty i mity, komplet najpopularniejszych stwierdzeńSzamba betonowe są solidniejsze niż te z żywicy

Fakt. Jesteśmy przekonani beton jest bardziej wytrzymałym materiałem niż tworzywo sztuczne. Beton odpowiedniej klasy jest wykorzystywany do wytwarzania szamb. Jest to beton bardzo wytrzymały na naciski wywołane naporem wód gruntowych jak i niskie temperatury. Do betonu robione są specjalne substancje chemii budowlanej, której priorytetem jest uszczelnienie porów betonu. Szamba betonowe przetrzymają najsilniejsze mrozy oraz upały.

Szamba betonowe pękają i kruszą się

szamba betonowe
Mit. W tym artykule była mowa już o tym, że do robienia szamb stosuje się materiał z górnej półki i do tego substancje chemiczne. Dlatego szamba betonowe można lokalizować blisko ulicy. Wzorowo zrobione szambo betonowe od korzystnego producenta nie ukruszy się. Obecnie należałoby znaleźć odpowiedzialnego producenta. Należy uzupełnić, że istnieje kilkadziesiąt przypadków kruszenia szamb plastikowych. Przeważnie nie wytrzymują one masywności samochodu.

Ekologiczne szambo betonowe

Fakt. Informując o tym, że szamba betonowe są uszczelnianie przez cały proces produkcji, przez co uzyskiwana jest 100% szczelność. W bieżącej chwili do gleby nie przedostają się żadne toksyczne substancje. Gleba u osób posiadających szambo jest wolna od zanieczyszczeń.

Szambo betonowe nie są tak dobre jak oczyszczalnia ekologiczna

Mit. Wiele ludzi sądzi, że szamba betonowe wybierają osoby, które nie posiadają funduszy na ekologiczną oczyszczalnie ścieków. Szkoda, że ten odsetek ludzi nie wie, że szamba betonowe można wykorzystywać przez jak najdłuższy okres czasu. Nadprogramowo należałoby dopowiedzieć, że jeśli zdecydują się Państwo na szambo zbudowane z dwóch komór przelewowe można je kiedyś przekształcić w oczyszczalnie ścieków. Opłaca się mieć to pod uwagą przy wyborze.

Szamba betonowe są droższe od tych z żywicy

Mit. Bardzo mylne stwierdzenie. Koszt szamb betonowych od odpowiedniego producenta rozpoczynają się od 820 PLN za 4 000L zbiornik, ale wręcz za taką samą objętość plastikowe szambo trzeba zapłacić 2 100 PLN. Cena zbiornika z betonu o pojemności 20 000 L wynosi max 4 000 PLN. Nie ma w sprzedaży zbiorników plastikowych o takiej objętości. Największy, jakim dysponują producenci zbiornik plastikowy jak jest na rynku ma 16 000 L i jego koszt wynosi maksimum 8 000 zł. Nasuwa się wniosek nie ma, co przepłacać lepiej wybrać sporo tańsze szambo betonowe, które jest dużo bardziej solidne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz